Okey Girişi

Kayıt Ol

En İyi Oyuncular

Kullanıcı Sıra
Mira

Mira

22191 Puan

CaNSeSi

CaNSeSi

18339 Puan

Zaman

Zaman

18154 Puan

izmirli

izmirli

13189 Puan

Zemheri

Zemheri

10812 Puan

Popüler Yazılar

 • HEMEN OKEY OYNA

  Okey Salonumuza Giriş için Lütfen TIKLAYINIZ

  4398

 • Renkli Okey mi ? Klasik Okey mi ?

  Renkli Okey mi ? Klasik Okey mi ? Klasik Okey Klasik Okey ve Renkli okeyde…

  2834

 • 101 Okey Oyna

  Okey oyun çeşitleri içerisinde 101 okey oyna ve en heyecanı hisset. Hesaplama gerektiren analitik düşünceyi…

  1572

 • Bilgisayardan Okey Oyna

  Boş zamanlarınızı değerlendirmenin en güzel yollarından biri olan uygulamalı oyundur. Uygulamalı oyunları internet aracılığı ile…

  734

Okey Nasıl Oynanır?

Okey Nasıl Oynanır?

admin 281

Okey oyunu, ülkemizdeki insanlar tarafından oldukça sevilen ve dört kişinin bir araya gelmesiyle sıklıkla oynanan bir masa oyunudur. İnsanlar, okey oyununun birçok varyasyonunu çıkarmış olsalar da klasik okey oyunu hala çok fazla oynanmakta ve sevilmektedir. Hal böyle olunca klasik okey oyununa yeni başlayan kişilerin okey nasıl oynanır diye sormaları oldukça normaldir.

Okey oyununda taşlar dağıtıldıktan sonra tüm taşlar elinizdeki ıstakaya dizilmektedir. Bu dizim işlemi, farklı renk olan aynı sayıların bir araya gelmesi veya aynı renk olan dizili sayıların sırayla dizilmesi şeklinde gerçekleştirilmektedir. Elinizdeki tüm taşlar bu sıraya göre dizildip ve elinizde fazla bir taş kalırsa oyunu siz kazandınız demektir.

Online Okey Oyunu Nasıl Oynanır?
Okey nasıl oynanır sorusunun yanı sıra online okey oyunları da ülkemiz insanları tarafından sıklıkla sorulmaktadır. Online oyun platformlarıyla ilk defa karşılaşan kişiler, geleneksel okey oyunu ile arasındaki farkları sıklıkla merak etmektedirler. Bu nedenle kişilerin akıllarında soru işaretleri kalmaktadır.

Online okey oyunu, klasik okey oyunu ile birebir olarak benzerlik göstermektedir. Çoğu oyun sitesi, klasik okey oyununu geleneksel okey oyunu ile aynı kurallar ve biçimsel detaylar ile sunmaktadırlar. Fakat bazı durumlarda klasik okey oyununun Çanak Okey veya Okey Plus gibi farklı varyasyonlara dönüştüğü de görülmektedir. Bu nedenle ilgilendiğiniz okey sistemine giriş yapmadan önce sitede yer alan bilgilendirme detaylarına göz atmanızda fayda var.

Online Okey Oyunu Güvenilir Mi?
İnternet sitelerinden oyun oynamaya aşina olmayan insanlar, oyun platformlarının ne kadar güvenilir olduğunu merak etmektedirler. Bu durum ile okey nasıl oynanır sorusu kadar sık karşılaşılmaktadır. Online okey oynama platformları, genellikle güvenilir ve kaliteli hizmet sağlamaktadırlar. Fakat kaliteli oyun hizmeti sağlayan platformlar, bilindik ve sertifikalı sitelerdir. Siz de okey oyununa internet üzerinden erişim sağlamadan önce bilindik bir oyun camiasını seçiniz.

Okey Oyna
Cevap bırakın